Sepetinize attığınız evcil hayvan maması seçimi; büyük ölçüde pazarlama, paketleme ve mağaza çalışanlarının önerileriyle şekillenmiştir.

 

Bir evcil hayvan dükkanı mağazasının çalışanının tavsiyesi, genellikle şirketlerinin ürünleri hakkında bilgi veren veya bazen belirli bir marka maması satmaya teşvik edilen evcil hayvan maması hattı temsilcisilerine dayanır.
Pireler, keneler, sivrisinekler, yuvarlak ve kancalı kurtlar gibi iç parazitleri önlemek veya tedavi etmek için parazit kontrol ürünleri için aynı rutin olabilir. Öneri, üreticinin satış malzemelerine veya bilgisiz çalışanın sadece en çok satan ürünü tavsiye etmesine bağlı olarak değişir.
İşin doğrusu; mesela arabanızı bakıma götürdüğünüzde araba tamircilerine araçlarında hangi marka yağ kullandıklarını sorunca, işin uzmanı bir ürünün ne kadar iyi yapıldığını, ne kadar güvenilir çalıştığını ve kullanmaya değer olup olmadığını bilir. Dolayısıyla herkes veterinerler kadar evcil hayvan mamalarını ve parazit kontrol ürünlerini bilmeyebilir.
Evcil hayvanınız için hangi ürünün en iyisi olduğu konusunda bilinçli bir seçim yapmanın yolu; veteriner hekimlere “Evcil hayvanlarınızı ne ile besliyorsunuz?” veya “Evcil hayvanlarınızla hangi parazit kontrol ürünlerini kullanıyorsunuz?”,  “Kedilerim / köpeklerim için en iyi gıda / parazit kontrol ürününün bu olduğunu düşünüyor musunuz?” diye sormayı ihmal etmeyin.

 

Bu yazıyı paylaşır mısın ?