Bu, tüm kedi sahiplerinin en az bir kez kendi kendine sorduğu bir şey; Kedilerimiz bizi gerçekten seviyor mu yoksa sadece hayatlarında kolaylık sağlanması için mi bize katlanıyor ?

Kediler  genelde umursamaz görünürler, ancak vücut hareketlerini davranışlarını okumayı öğrendiğinizde, keşfettiğinize şaşırabilirsiniz; kediniz gerçekten size düşkündür.
İşte anlamanın 5 yolu:
1. Kediniz yüzünü bacaklarınıza sürter. Kafasındaki yağ bezleri  yağ salgılar ve kediler nesnelere ve insanlara sürterek onların kendilerinin olduğunu iddia eder.
2. Kediniz kucağınıza oturmasa bile, yanınızda oturmayı veya uzanmayı seçmesi – sizin ona ait olduğunuzu düşündüğünün bir işaretidir.

3. İnsanlar göz teması kurarak bağlantı kurarlar, ancak bir kedi için bu cesur bir davranıştır. Kavga etmeye hazır olmadıkları sürece bunu diğer kedilerle yapmazlar. Bildikleri ve güvendikleri insanlarla göz teması kurarlar ve yavaşça gözlerini kırparlar. Kedinizle göz teması kurmayı ve ona yavaşça göz kırpmayı deneyin. Size bir tane geri verebilir, bu bir öpücüğün kedice eşdeğeridir.
4. Pek takdir etmeyebileceğiniz kedi sevgisinin bir işareti; ölü bir fare veya yastığınızda bırakılan bir böcek kertenkele vb. gibi bir hediyenin teslim edilmesidir. Size çekici gelmeyebilir, ancak kediniz mutluluğunuzu önemsediğini size gösterir.
5. Son olarak; kediler birçok nedenden dolayı mırıldanır, ancak derin ve içten bir mırıltı duyduğunuzda, kedinizin “Seni seviyorum” dediğinden emin olacaksınız.
Bu yazıyı paylaşır mısın ?